Yatalak hasta emekli maaşı


Yazan: Meral Aktaş - 02.10.2012 19:53:23

babannemin maaşını babam kartı ile çekerken kartı makine yutmuş.babannem yatalak.bankaya gidemez maaşını nasıl çekebiliriz.


Sponsor Reklam


Cevaplayan: Rıza Mallı-sosyal Güvenlik Uzmanı - 04.10.2012 15:45:15
Merhaba;
1. Kurumca belirlenen yaşın üzerinde olanlarla, başkasının bakımına muhtaç olduğu Kurumca tespit edilen ya da sağlık kurulu raporu ile belgelenen sigortalı veya hak sahiplerinin gelir ve aylıkları, yazılı istekleri üzerine PTT aracılığıyla, bildirdikleri adreslerde, ödenebilir.
2. Eve Noter götürülüp, maaş çekmek için vekaletname alınabilir.
Rıza Mallı
Sosyal Güvenlik Uzmanı

Cevaplayan: Melek Kılıç - 05.06.2014 20:38:14
benzer bir problemi biz de yaşıyoruz. babam alzheimer hastası yürüyemiyor konuşamıyor yatağa bağımlı bir şekilde yaşamını sürdürüyor. maaşını annem bankadan kartla çekiyordu yalnız kartın yenilenme zamanı gelmiş. babamın durumunu anlattık fakat gelmesi lazım vekalet alın önceden düşünseydiniz falan gibi yanıtlar aldık. şimdi eve noter getirsek vekaleti nasıl alacağız sorulanı anlamaz cevap veremez imza atamaz vs. ne yapmamız lazım?

PTT denin evde(Adres de) maaş ödeme sistemi vardır.Bilginize.
Yaşar Gönenç

Cevaplayan: Selin Nugayoğlu - 28.12.2015 15:51:21
anneannem 89 yaşında ve alzheimer hastası. artık konuşamıyor ve yürüyemiyor. bakımı için çektiğimiz maaş bu ay kartın kullanım tarihi geçtiği için alamadık. ne yapabiliriz?

Konu İle Alakalı Soru veya Görüşlerinizi Buraya Yazın
Adınız Soyadınız

Konu İle Alakalı Soru veya Görüşleriniz

Resimdeki kodu kutuya yazın

Etiketler : Maaş