yeni ssk girişi ve ailenin faydalanması


Yazan: Şükrü Göldağ - 01.10.2010 00:32:34

merhaba 2sorum olacak.
1.yeni işe başladım ve ilk sigorta girişim yapıldı türü 4/a...sağlık hizmetlerinden ne zaman faydalanmaya başlarım.
2.annem babam benim üzerimden faydalanabilirler mi.ne zaman başlayabilirler ve başlamaları için nereye başvurmam lazım?
teşekkürler...


Sponsor Reklam


Cevaplayan: Yaşar Gönenç - 01.10.2010 16:12:56
Sayın Şükrü Göldağ
1.İşe girdikten 30 gün sonra sağlık hizmetlerinden yararlanırsınız.
2.Anne ve babanın sağlık hizmetlerinden yararlanması için SGK na uğrayarak Sağlık yardımı talep ve taahhüt formunu
doldurmalısınız.Bilgilerinize.
Yaşar Gönenç

Cevaplayan: Şükrü Sayan - 12.10.2010 21:11:43
06 09 2010 sgk işe girişim var yeşil kartım iptal olmuş sağlıkta eşimle cocuklarım şımdı faydalana bılırmıyım veya nere baş vurmam gerek

Siz SGK na uğrayarak aktivasyon yaptırmanız gereklidir.Siz ve aile bireyleri 30 gün geçtiği için sağlık hizmetlerinden yararlanırsınız.
Bilgilerinize
Yaşar gönenç

Cevaplayan: Mustafa Ustafa Başcan - 16.10.2010 00:18:08
.15.09.2010 Giriş Tarihim Ailem Faydalana Bilirmı 30 oldu ssk kalı yım

Sistemde gözüküyorsa sağlık hizmetlerinden yararlanırsınız.
Yaşar gönenç

Cevaplayan: Musa Alişan - 23.11.2010 21:09:17
merhaba yeni bi işe başladım 30 günlük sigortam dolduğunda eş ve çocuklarım faydalana bilirlermi? ilginize teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Sayın Musa Alişan
İşe girdikten itibaren 30 gün geçtiği için siz ve aile bireyleri sağlık hizmetlerinden yararlanırsınız.Bilgilerinize.
Yaşar Gönenç

Cevaplayan: Gülbeyaz İstanbullu - 18.12.2010 23:11:02
Merhaba 15 yıldır kesintisiz çalışıyorum annem ve babam bulgaristanda ikamet ediyorlar ve türk vatandaşlıkları yok 60yaşında oldukları ve sosyal güvenceleri olmadığı için benim sigortamın sağlık hizmetinden yararlanabilirlermi ve yararlanabilirlerise nereye başvurmam gerekir? ilginize teşekür eder iyi çalışmalar dilerim

evap: 5510 sayılı kanunun bakmakla yükümlü olunan kişileri tanımlayan maddesinde (3. madde, 9/c) “Geçiminin sigortalı tarafından sağlandığı Kurumca belirlenen kriterlere göre tespit edilen ana ve baba”nın sigortalı üzerinden, yani çocuğu üzerinden sağlık yardımı alabileceği belirtilmiş. Genel Sağlık Sigortası İşlemleri Yönetmeliğinin
3/e-3 maddesinde ise “Her türlü kazanç ve irattan elde ettiği gelirinin asgari ücretin net tutarından daha az olan ve diğer çocuklarından sağlık yardımı almayan ana ve babası” nın çocuk üzerinden sağlık yardımı alabileceği belirtilmiş.

Cevaplayan: Seda Özdemir - 13.02.2011 22:53:43
ben çalışanım kendi sigortamdan doğum yapabilmem için bir aylık sigortalı olmam yeterlimi yani bir aydan itibaren dogumda bana fadası olurmu yoksa daha fazlamı mesela 2 3 aymı olmalı ilginize teşekkürler...

Cevaplayan: Sibel Türk - 23.03.2012 07:49:42
SSK AKTİVASYON İŞLEMİ VE AİLE BİREYLERİ NİN SİGORTADAN YARARLANMA İŞLEMLERİ İNTERNETTEN YAPILABİLİYORMU...

Şu an için yapamazsınız.Bilginize.
Yaşar Gönenç

Cevaplayan: Gamze Yağız - 18.07.2013 13:05:30
Sağlık yardımı talep ve taahhüt formunu doldurduktan sonra nereye teslim ediyoruz.

Bulunduğunuz yerdeki SGK na teslim etmeniz gerekir.

Cevaplayan: Gizem Yel - 01.12.2013 15:23:40
Esim sigorta baslatti çocuklariminda yararlanmasi icin muhasebeciye kimlik fotokopisi mi goturmeli?

Sigortalılığınız başladıktan 30 gün sonra siz ve aile bireyleri sağlık hizmeti alırsınız. Müstehak olarak gözükmez ise SGK na aktivasyon yaptırmanız gerekir.Bilginize.
Yaşar Gönenç

Cevaplayan: İklim Düşünceli Üşünceli - 30.01.2015 18:59:39
Annem sigortamdan yararlanmasında bir sorun olur mu ve çalıştığım kurum bazı hastaneler ile anlaşmalı bana ve anneme anlaşmadan faydalanma hakkı çıktı fakat eşime çıkmadı bunun nedeni anneme çıktığı için olabilirmi

Sehven yazılmış olabilir.Eşe çıkması gerekir.Annenenize çıkmaması

Cevaplayan: Banu Kaya Aya - 11.08.2015 23:15:42
Merhaba;
Sgk ya aile fertlerinin sigortadan yararlanabilndsi için ittiğimize aile bireylerinin de gelmesi gerekiyor mu veya onlara ait kimlik evrak vb. ayrıca gitmeden randevu falan alınıyor mu şimdiden teşekkürler.

Taahütname imzalanması gereklidir.Onların da TC numaraları bu taahütnameye yazılır.İmzalanır.


Konu İle Alakalı Soru veya Görüşlerinizi Buraya Yazın
Adınız Soyadınız

Konu İle Alakalı Soru veya Görüşleriniz

Resimdeki kodu kutuya yazın

Etiketler : Sağlık Hizmeti