facebook azbuz twitter ff su wlive delicious Paylas

SPONSOR REKLAMLAR
Cevapla Yeni Konu
26.09.2011 12:07:31
Ekin Deniz Aytaç
Yetim maaşı iptali
Babam öğretmen emeklisi olarak 2010 mayıs da vefat etti. Annem, kardeşim ve ben de yetim maaşları almaya başladık. 2010 Haziran da da ben üniversiteden mezun oldum. Maaş almaya devam ediyorken 2 Eylül 2011 de sigortalı çalışmaya başladım. Şimdi maaşımın kesilmesi için nereye başvurmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.


Cevapla Yeni Konu
26.09.2011 15:37:55
Rıza Mallı-sosyal Güvenlik Uzmanı
Merhabalar;
Çalışsanız dahi yetim maaşı almaya devam edersiniz.
Rıza Mallı
Sosyal Güvenlik Uzmanı


Cevapla Yeni Konu
03.01.2012 21:09:46
Serkan Oktay
Merhabalar rahmetli annemin maasini ben babam ve kardesim almaktayiz. Ancak ben bir ise basvurdum ve persembe gunu yine ssk calisan sigortali olarak ise baslayacagim. Duydugum kadariyla hem yetim maasi hem de calisan sigortasi ayni anda olursa cezasi varmis. Benim dilekce yazarak kendi yetim maasimi istemedigimi, babama ve kardesime devredilmesi gerektigini belirtmem gerekiyormus. Bu bilgiler dogru mu? Oyle ise ben ziraat bankasindan yetim maasimi toplu olarak cekmistim, her ay kesinti yapiliyordu, babama ve kardesime devrettigimde bu durum sorun yaratir mi? Ve dilekceyi tam olarak nereye vermem gerek?

Babanız dul maaşı alıyor oranı %50 dir.İki yetim olan sizler %25 %25 oranında maaş alıyorsunuz.Yetim maaşı alan çalışmaya başlarsa yetim maaşı kesilir.Fakat annenizin maaşında bir değişiklik olmaz.Ne zaman yetim maaşı alanlar olmazsa babanızın yetim maaşı %75 çıkar.Bilginize.
Yaşar Gönenç


Cevapla Yeni Konu
11.12.2012 08:52:33
Yusuf Usuf
Yetim maaşı iptali için dilekçe örnegi verebilirmisinz
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı
Sosyal Güvenlik Genel Müdürlüğü
Tahsisler Dairesi Başkanlığı
Ankara

................ Tahsis numarası ile yetim maaşı almakta iken, SSK`lı işe girdiğimden dolayı kesilen yetim maaşımın annemin maaşına ilave edilmesini arz ederim.
Tarih
TC. No:
Ad-Soyad
İmza


Cevapla Yeni Konu
19.12.2012 13:14:39
Yusuf
AYLIK İPTALİ İÇİN DİLEKÇE YOLLADIM ONAY GEKLDİ DEVAMINDA İSE SÜREÇ NASIL İŞLİYOR YANİ MEVDUAT HESABININ KAPATILMASI VE 26.09.2012 DE MEZUN OLDUM 10. 11. MAAŞ ALDIM BUNLAR GERİ ALINACAK MI YOKSA NASIL YANİ SSK ONAYLADI SÜREÇ BİTTİMİ BANKADAN BANA DÖNÜLMEDİCevapla Yeni Konu
09.04.2013 12:55:13
Zümeyran Telimen
babamdan ölüm aylığı alıyorum kız kardeşimde alıyo benim aylığımıda onun üzerine alabilirmiyim ben almak istemiyorum nereye başvurmam lazım.

SGK na uğrayıp feragat etmeniz gerekir.Yalnız tamamı yansımaz.İki yetim iseniz %40 %40 şeklindeki otan bir yetim de %50 oranına dönüşür.Siz de sağlık hizmeti alamazsınız.Bilginize.
Yaşar Gönenç


Cevapla Yeni Konu
22.09.2013 11:58:11
Fatih K.
bende memur oldum dilekçe yazmam gerekiyor dilekçe örneği verebilir misiniz?

Siz yetim maaşı alırken mi memur oldunuz.Konusu nedir


Cevapla Yeni Konu
22.09.2013 12:03:33
Fatih K.
aynı durumdayım memur oldum iptali için dilekçe örneği verebilir misiniz?


Cevapla Yeni Konu
09.03.2014 11:31:41
Semra Genç
Mrb. Rahmetli olan babam ın Maaşını Annem ve ben alıyoruz. Ben evlendim 1 yıl oluyor ve eşimde sigortalı çalışan ben çalışmıyorum ama.
Halen Babam üzerinden maaş alabilirmiyim. Alma hakkım varsada Maaşımın anneme bağlanması için ne yapmam gerekiyor. Bi dilekçe örneği varmı _? Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler...

Siz evlendiğiniz için babanız üzerinden yetim maaşı alamazsınız.Annenizin dul maaşı oranını SGK artırmıştır.Ancak siz de dikejçe yazabilirsiniz.Yaşar Gönenç

Yetim Maaşı Devir Dilekçesi
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı
Sosyal Güvenlik Genel Müdürlüğü
Tahsisler Dairesi Başkanlığı
Ankara

................ Tahsis numarası ile yetim maaşı almakta iken,evlenmem de dolayı kesilen yetim maaşımın annemin maaşına ilave edilmesini arz ederim.
Tarih
TC. No:
Ad-Soyad
İmza


Cevapla Yeni Konu
09.03.2014 23:55:45
Semra Genç
Özür dilerim belirtmeyi unutmuşum. Ablamda babam üzerinden yetim maaşı alıyor ama o almaya devam edicek. Ben evlenmem den dolayı almıyorum. Bi kaç yerde okudum tek çocuğun maaşı anneye/babaya dönmez miş diye. İki çocuğunda maaş almaması gerekiyor diye.
Yani bu dilekçeyi yazıp göndermekte fayda varmıdır yoksa bi yararı olmazmı. kanun bu şekildemi. Ne yapmam gerekiyor. Yardımınız için şimdi dem teşekkürler...


Cevapla Yeni Konu
12.06.2014 07:16:34
Zeynep Üçdere
annem vefat etti babam ben ve kardeşlerim annemin maaşını alıyoruz. maaşımı babamla kardeşlerime devredersem kaymakamlığın yardımlarından yararlanabilir miyim? (sgk dan aylık alınınca yardım edilmiyormuş.)babam isteğe bağlı ödüyor, sağlık hizmetlerinden yararlanabilirmiyim? cevabınız için teşekkürler...

Yetim maaşı alan sağlık hizmetlerinden de yararlanır.SGK maaş alınca yardım diye bir uygulama yoktur.Bilginize.Yaşar Gönenç


Cevapla Yeni Konu
13.06.2014 13:30:09
Zeynep Üçdere
ben şunu sormak istemiştim: maaşımdan feragat edersem ;
1- babamın üzerinden sağlık hizmetlerinden yararlanabilir miyim?
2- sgk dan aylık alanlar (emekli-dul-yetim maaşı v.b.)kaymakamlıkların dilekçeyle verdikleri aylık yardımlardan yararlanamıyorlarmış.maaşımdan feragat ettiğime göre tekrar bu yardımlardan yararlanabilir miyim?

Yetim maaşı alırsanız sağlık hizmetlerinden yararlanırsınız.Maaşınızdan fergat ederseniz aylık yardımlarından da yararlanamazsınız.


Konu İle Alakalı Soru veya Görüşlerinizi Buraya Yazın
Adınız Soyadınız

Konu İle Alakalı Soru veya Görüşleriniz

Resimdeki kodu kutuya yazın
EtiketlerYetim maaşı